Krótka charakterystyka systemów "Inteligentnych instalacji"

Image

LCN (Local Control Network) jest rozproszonym systemem do zarządzania inteligentnymi budynkami. Jest on, podobnie jak EIB/KNX, obecny na rynku już ponad 10 lat. System LCN oferuje możliwości sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, markizami, wentylacją i innymi podłączonymi do systemu jednostkami.

Zalety LCN:

    * prostota obsługi,
    * jednostki podłączane do standardowych przewodów zasilających,
    * niezawodność działania,
    * duże możliwości w programowaniu zaawansowanych funkcji,
    * szybkość działania
    * rentowność instalacji

Więcej na www.lcn.pl

 

ImageImage

 

Główne zalety systemu EIB:

    * duże oszczędności energii związane z eksploatacją budynku,
    * odporność na awarie,
    * tylko jeden, wspólny przewód sterujący (system jest przejrzysty, oszczędności na okablowaniu, mniejsze ryzyko pożaru, łatwy i tani serwis),
    * łatwość realizacji złożonych wymagań stawianych przez użytkownika,
    * bardzo duża elastyczność (późniejsza rozbudowa systemu, lub jego rekonfiguracja nie wymagają zmiany okablowania),
    * konkurencyjna w stosunku do systemów konwencjonalnych cena (w przypadku bardziej kompleksowych instalacji).

Więcej na www.eib.pl
 Image

Moeller Xcomfort - jeśli masz już wykończone mieszkanie, ten inteligentny system sterowania na pewno najbardziej Ci się spodoba.Cała komunikacja w systemie odbywa się za pośrednictwem radia, dzięki czemu nie trzeba ciągnąć dodatkowych przewodów.Xcomfort to bezprzewodowy system sterowania oświetleniem, roletami, ogrzewaniem i innymi urządzeniami. Jest idealnym rozwiązaniem dla mieszkań z już istniejącą tradycyjną instalacją elektryczną jak również dla nowo budowanych domów. Prosty montaż i sposób programowania pozwala na łatwą rozbudowę systemu, bez konieczności kucia ścian. Przyciski bezprzewodowe są zupełnie płaskie od spodu i nie wymagają doprowadzenia przewodów zasilających, dzięki czemu mogą być mocowane na dowolnych powierzchniach np. szkło, drewno. Elementy systemu charakteryzują się eleganckim i nowoczesnym wyglądem, a szeroka paleta barw jest gwarancją dopasowania do każdego wystroju wnętrza.

Więcej na www.xcomfort.pl

 

Image

System Dom 2000.

System D2000, jest systemem o bardzo dużych możliwościach, zarówno programowych, jak i pod kątem ilości obwodów, którymi może sterować.Do systemu można podłączyć: 256 elementów sterujących (wyłączniki, czujki, styki innych systemów),
128 obwodów zasilających, do których podłączone są obwody elektryczne
oraz inne urządzenia wykonawcze.W przypadku wykorzystania do sterowania systemem komputera lub pilota uniwersalnego, istnieje możliwość tworzenia "wirtualnych" przycisków, którym można przypisać dowolne funkcje i zadania (bez żadnego okablowania oraz zakupu dodatkowych modułów).

Więcej na www.inteligentny-dom.org.pl